Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator FEJÉR László-Ődőn

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.15 Covasna,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru regulament Secretar, de la data de 27.02.2017
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Tadjikistan Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru regulament Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.02.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top