Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 11.05.1971
  Nicoleta PAULIUC
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal Secretar





 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Italia
- Secretar, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări - Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 11.9.2017
Comisia pentru mediu - Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 4.2.2018
Comisia pentru constituţionalitate - Membru, de la data de 12.9.2017 până la data de 12.2.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Secretar, de la data de 1.2.2018 până la data de 16.9.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională - Membru, de la data de 1.2.2018 până la data de 23.9.2018





Go to top