Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicoleta PAULIUC

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Vicepreşedinte, de la data de 24.09.2018
Comisia de validare Membru, de la data de 21.12.2016
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 11.09.2017
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.02.2018
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 12.09.2017 până la data de 12.02.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Secretar, de la data de 01.02.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top