Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator DERZSI Ákos

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Secretar, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Secretar, de la data de 27.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top