Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Grupul Pro-America din Parlamentul României

 Legislatura
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992
Membru
ANDRONESCU D. Ecaterina
Senat (PSD)
ARDELEAN Ben-Oni
Camera Deputaţilor (PNL)
BENKÖ Erika
Camera Deputaţilor (UDMR)
CORLĂŢEAN Titus
Senat (PSD)
COSTOIU Mihnea-Cosmin
Senat (PSD)
DINICĂ Silvia-Monica
Senat (USR)
GEREA N.V. Andrei Dominic
Camera Deputaţilor (ALDE)
IANCU Gh. Iulian
Camera Deputaţilor (PSD)
IORDACHE P. Florin
Camera Deputaţilor (PSD)
KORODI Attila
Camera Deputaţilor (UDMR)
LUNGU Vasile-Cristian
Senat (Senatori neafiliați)
MACOVEI Silviu Nicu
Camera Deputaţilor (PSD)
MIHĂLCESCU Carmen Ileana
Camera Deputaţilor (PSD)
MOLDOVAN Sorin-Dan
Camera Deputaţilor (PNL)
NIŢĂ Nicu
Camera Deputaţilor (PSD)
PAMBUCCIAN V. Varujan
Camera Deputaţilor (Minoritati)
PAȚURCĂ Roxana-Natalia
Senat (PSD)
POPESCU Nicolae-Daniel
Camera Deputaţilor (USR)
SIBINESCU Ionuț
Senat (PSD)
SIGHIARTAU Robert-Ionatan
Camera Deputaţilor (PNL)
SIMIONCA Ionuţ
Camera Deputaţilor (PMP)
ŞTEFAN Ion
Camera Deputaţilor (PNL)
ŢAPU NAZARE Eugen
Senat (PNL)
VALECA Şerban-Constantin
Senat (PSD)
Arată istoric
Preşedinte
ParlamentarGrupDin dataPana in data
DRAGNEA Nicolae-Liviu Camera Deputaţilor () 09.05.2017 29.05.2019
Membru
ParlamentarGrupDin dataPana in data
CIOLACU Ion-Marcel Camera Deputaţilor (PSD) 09.05.2017 13.09.2017
POP Georgian Camera Deputaţilor (PRO EU) 09.05.2017 27.02.2019
VLASE P. Petru Gabriel Camera Deputaţilor () 09.05.2017 27.02.2019
Go to top