Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

 Legislatura
Select 20.12.2016 - 20.12.2020
Select 19.12.2012 - 19.12.2016
Select 15.12.2008 - 18.12.2012
Select 13.12.2004 - 14.12.2008
Select 11.12.2000 - 12.12.2004
Select 22.11.1996 - 10.12.2000
Select 16.10.1992 - 21.11.1996
Select 09.06.1990 - 15.10.1992

Parlamentarii pentru Acţiune Glo

Contact:

PARLAMENTUL

Adunarea Naţională

http://www.assemblee-nationale.fr

Senat

http://www.senat.fr

Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Camera Deputatilor)

Preşedinte
Vicepreşedinte
Secretar
Membri
4 CĂLIN St. Ion Deputat PSD din data de 26.04.2017
5 CĂPRAR Dorel-Gheorghe Deputat PSD din data de 14.11.2018
6 CĂTĂNICIU Steluţa-Gustica Deputat ALDE din data de 26.04.2017
7 COCOŞ Vasile Deputat PSD din data de 26.04.2017
8 DOBROVICI-BACALBAŞA Nicolae Deputat PSD din data de 26.04.2017
9 GILIA Claudia Deputat PSD din data de 14.11.2018
10 NĂSUI Claudiu-Iulius-Gavril Deputat USR din data de 26.04.2017
11 POPESCU Mariana-Venera Deputat Minoritati din data de 26.04.2017
12 PRUNĂ Cristina-Mădălina Deputat USR din data de 26.04.2017
13 ROMAN Florin-Claudiu Deputat PNL din data de 26.04.2017
14 ROŞCA Lucreţia Deputat PSD din data de 26.04.2017
15 STAMATIAN Vasile-Florin Deputat PNL din data de 26.04.2017
16 STĂNESCU Alexandru Deputat PSD din data de 14.11.2018
17 SUCIU Vasile-Daniel Deputat PSD din data de 26.04.2017
18 TRĂILĂ Cristina Deputat PNL din data de 28.03.2018
19 TURCESCU Robert-Nicolae Deputat PMP din data de 26.04.2017
20 VELCEA Nicolae Deputat PSD din data de 26.04.2017




Go to top