Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Lista Legislație

Filtrează după perioadă
Filtrează după locație
Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita Nasaud Botosani Braila Brasov Bucuresti Ilfov Buzau Calarasi Caras Severin Cluj Constanta Covasna Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Harghita Hunedoara Ialomita Iasi Ilfov Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt Prahova Salaj Satu Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Valcea Vaslui Vrancea

*Căutarea după adresă fără selectarea circumscripției electorale va returna rezultate din orice circumscripție electorală, deoarece există situații în care o localitate cu numele sau strada specificată mai sus să se regăsească în mai multe circumscripții electorale.

# Numele Data Nașterii Circumscripție Grup
1 Vlad-Tudor ALEXANDRESCU 22.06.1965 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
2 Ecaterina ANDRONESCU 07.04.1948 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
3 István-Loránt ANTAL 19.10.1981 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
4 Emilia ARCAN 13.02.1965 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
5 Viorel ARCAŞ 12.05.1958 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
6 Nicolae AVRAM 24.07.1963 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
7 Gheorghe BACIU 04.04.1949 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Senatori neafiliați
8 Niculae BĂDĂLĂU 08.12.1960 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
9 Viorel-Riceard BADEA 21.06.1968 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
10 Dorin-Valeriu BĂDULESCU 15.06.1976 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Senatori neafiliați
11 Florian-Dorel BODOG 06.09.1971 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
12 Emanuel-Gabriel BOTNARIU 12.02.1968 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Senatori neafiliați
13 Tit-Liviu BRĂILOIU 21.06.1964 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
14 Valer-Daniel BREAZ 23.03.1975 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
15 Romulus BULACU 14.04.1956 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
16 Ionel-Daniel BUTUNOI 02.01.1975 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
17 Constantin-Daniel CADARIU 16.12.1967 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
18 Iancu CARACOTA 31.03.1953 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
19 Florin CÂRCIUMARU 28.04.1956 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
20 Mircea-Vasile CAZAN 01.06.1962 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
21 Robert-Marius CAZANCIUC 26.11.1971 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
22 Vergil CHIȚAC 10.09.1962 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
23 Ioan-Cristian CHIRTEŞ 09.02.1972 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
24 Ioan-Narcis CHISĂLIŢĂ 14.12.1973 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
25 Florin-Vasile CÎȚU 01.04.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
26 Allen COLIBAN 03.06.1979 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
27 Titus CORLĂŢEAN 11.01.1968 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
28 Mihnea-Cosmin COSTOIU 02.03.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
29 Severica-Rodica COVACIU 30.07.1962 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Senatori neafiliați
30 Elena-Lavinia CRAIOVEANU 18.10.1974 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
31 Gabriela CREŢU 16.01.1965 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
32 Ioan CRISTINA 09.09.1975 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
33 CSÁSZÁR Károly Zsolt 20.10.1974 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
34 CSEKE Attila-Zoltan 09.06.1973 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
35 Carmen Daniela DAN 09.10.1970 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
36 Leon DĂNĂILĂ 01.07.1933 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
37 Ioan DENEŞ 13.04.1968 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
38 DERZSI Ákos 02.11.1962 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
39 Renică DIACONESCU 02.10.1957 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
40 Adrian-Nicolae DIACONU 26.11.1966 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
41 Carmen DIMA 16.12.1967 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
42 Silvia-Monica DINICĂ 14.07.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
43 Nicoleta-Ramona DINU 31.08.1975 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
44 George-Edward DIRCĂ 26.11.1980 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
45 Eugen DOGARIU 21.04.1977 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
46 Cristian-Sorin DUMITRESCU 24.04.1955 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
47 Iulian DUMITRESCU 12.05.1972 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
48 Marius-Alexandru DUNCA 19.07.1980 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
49 Nicu FĂLCOI 13.03.1967 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
50 Doina-Elena FEDEROVICI 30.05.1974 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
51 FEJÉR László-Ődőn 11.11.1961 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
52 Cătălin-Daniel FENECHIU 20.11.1969 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
53 Mihai-Viorel FIFOR 10.05.1970 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
54 Răducu-George FILIPESCU 13.03.1956 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
55 Ion GANEA 10.07.1951 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
56 Cristian GHICA 07.07.1969 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
57 Eugen GIOANCĂ 25.03.1958 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
58 Remus Mihai GOȚIU 06.12.1973 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
59 Alina-Ştefania GORGHIU 16.09.1978 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
60 Ion HADÂRCĂ 17.08.1949 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Senatori neafiliați
61 Eleonora-Carmen HĂRĂU 04.11.1960 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
62 Vasile ILEA 23.12.1970 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Senatori neafiliați
63 Viorel ILIE 19.03.1965 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Senatori neafiliați
64 Cătălin Lucian ILIESCU 25.06.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Senatori neafiliați
65 Gabi IONAȘCU 21.04.1957 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Senatori neafiliați
66 Virginel IORDACHE 22.04.1959 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
67 Scarlat IRIZA 03.09.1955 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
68 LÁSZLÓ Attila 20.09.1964 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
69 Gabriel-Beniamin LEȘ 23.12.1975 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
70 Dan LUNGU 15.09.1969 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
71 Vasile-Cristian LUNGU 22.09.1979 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Senatori neafiliați
72 Victorel LUPU 27.08.1949 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
73 Dan MANOLIU 23.12.1962 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
74 Ovidiu-Cristian-Dan MARCIU 13.06.1953 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
75 Gheorghe MARIN 01.10.1952 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
76 Nicolae MARIN 27.06.1973 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Senatori neafiliați
77 George-Nicolae MARUSSI 16.03.1969 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
78 Constantin-Bogdan MATEI 26.10.1980 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
79 Liviu-Lucian MAZILU 23.11.1966 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
80 Teodor-Viorel MELEŞCANU 10.03.1941 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
81 Radu-Mihai MIHAIL 08.04.1969 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
82 Ștefan MIHU 12.05.1953 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
83 Siminica MIREA 28.11.1971 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
84 Nicolae MOGA 25.10.1952 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
85 Ilie NIȚĂ 18.07.1956 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
86 Marius-Petre NICOARĂ 19.11.1958 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Senatori neafiliați
87 Şerban NICOLAE 05.04.1968 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
88 NOVÁK Csaba-Zoltán 27.10.1975 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
89 Mario-Ovidiu OPREA 09.06.1965 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
90 Ştefan-Radu OPREA 14.06.1970 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
91 Ovidiu-Florin ORȚAN 21.05.1968 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
92 Doru-Adrian PĂNESCU 26.05.1956 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
93 Nicoleta PAULIUC 11.05.1971 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
94 Roxana-Natalia PAȚURCĂ 06.10.1979 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
95 Marian PAVEL 09.03.1975 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
96 Alexandru PEREŞ 20.12.1952 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
97 Eugen PÎRVULESCU 03.04.1973 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
98 Gheorghe POP 15.04.1959 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
99 Liviu-Marian POP 10.05.1974 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
100 Cornel POPA 31.01.1951 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
101 Ion POPA 04.09.1967 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Senatori neafiliați
102 Călin-Constantin-Anton POPESCU-TĂRICEANU 14.01.1952 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Senatori neafiliați
103 Radu-Cosmin PREDA 18.06.1980 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
104 Florina-Raluca PRESADĂ 26.05.1978 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
105 Cornel-Cristian RESMERIŢĂ 26.01.1980 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
106 Lucian ROMAȘCANU 19.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
107 Ion ROTARU 17.05.1953 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
108 Mihai RUSE 14.09.1952 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Senatori neafiliați
109 Viorel SALAN 14.11.1958 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
110 Emanoil SAVIN 06.09.1958 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Senatori neafiliați
111 Liliana SBÎRNEA 03.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
112 Laura-Iuliana SCÂNTEI 01.07.1976 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
113 Ionuț SIBINESCU 14.05.1980 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
114 Doina SILISTRU 30.10.1958 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
115 Ioan SIMIONCA 21.07.1963 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Senatori neafiliați
116 Miron-Alexandru SMARANDACHE 17.03.1960 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
117 Aurel-Horea SOPORAN 16.08.1967 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
118 Costel ŞOPTICĂ 18.02.1967 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
119 Ioan STAN 03.03.1956 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
120 Paul STĂNESCU 25.08.1957 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
121 George-Cătălin STÂNGĂ 20.03.1982 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
122 Cristina-Mariana STOCHECI 01.07.1972 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
123 Ioan-Iustin TALPOȘ 18.01.1976 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Senatori neafiliați
124 TÁNCZOS Barna 25.05.1976 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
125 Eugen ŢAPU NAZARE 24.12.1962 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
126 Eugen-Orlando TEODOROVICI 12.08.1971 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
127 Cătălin Dumitru TOMA 11.12.1977 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
128 Vasilică TOMA 04.02.1976 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
129 Lucian TRUFIN 01.06.1976 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
130 TUROS Lóránd 18.03.1977 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
131 Adrian ŢUŢUIANU 01.08.1965 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Senatori neafiliați
132 Şerban-Constantin VALECA 23.06.1956 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
133 Ion Marcel VELA 02.06.1963 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
134 Ioan VULPESCU 17.06.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
135 Adrian WIENER 23.06.1973 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Grupul parlamentar al “Uniunii Salvaţi România”
136 Daniel-Cătălin ZAMFIR 10.03.1967 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
# Numele Data Nașterii Circumscripție Partid
1 Vlad-Tudor ALEXANDRESCU 22.06.1965 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul "Uniunea Salvați România”
2 Ecaterina ANDRONESCU 07.04.1948 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
3 István-Loránt ANTAL 19.10.1981 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Uniunea Democrată Maghiară din România
4 Emilia ARCAN 13.02.1965 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Partidul Social Democrat
5 Viorel ARCAŞ 12.05.1958 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Partidul Social Democrat
6 Nicolae AVRAM 24.07.1963 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Partidul Social Democrat
7 Gheorghe BACIU 04.04.1949 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Partidul Mișcarea Populară
8 Niculae BĂDĂLĂU 08.12.1960 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Partidul Social Democrat
9 Viorel-Riceard BADEA 21.06.1968 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Partidul Naţional Liberal
10 Dorin-Valeriu BĂDULESCU 15.06.1976 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Independent
11 Florian-Dorel BODOG 06.09.1971 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Partidul Social Democrat
12 Emanuel-Gabriel BOTNARIU 12.02.1968 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Independent
13 Tit-Liviu BRĂILOIU 21.06.1964 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul Social Democrat
14 Valer-Daniel BREAZ 23.03.1975 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Partidul Social Democrat
15 Romulus BULACU 14.04.1956 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Partidul Naţional Liberal
16 Ionel-Daniel BUTUNOI 02.01.1975 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul Social Democrat
17 Constantin-Daniel CADARIU 16.12.1967 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Partidul Naţional Liberal
18 Iancu CARACOTA 31.03.1953 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Partidul Naţional Liberal
19 Florin CÂRCIUMARU 28.04.1956 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Partidul Social Democrat
20 Mircea-Vasile CAZAN 01.06.1962 Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu Partidul Naţional Liberal
21 Robert-Marius CAZANCIUC 26.11.1971 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
22 Vergil CHIȚAC 10.09.1962 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Independent
23 Ioan-Cristian CHIRTEŞ 09.02.1972 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Partidul Naţional Liberal
24 Ioan-Narcis CHISĂLIŢĂ 14.12.1973 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Partidul Social Democrat
25 Florin-Vasile CÎȚU 01.04.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Naţional Liberal
26 Allen COLIBAN 03.06.1979 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul "Uniunea Salvați România”
27 Titus CORLĂŢEAN 11.01.1968 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Partidul Social Democrat
28 Mihnea-Cosmin COSTOIU 02.03.1972 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
29 Severica-Rodica COVACIU 30.07.1962 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Partidul Mișcarea Populară
30 Elena-Lavinia CRAIOVEANU 18.10.1974 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Social Democrat
31 Gabriela CREŢU 16.01.1965 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Partidul Social Democrat
32 Ioan CRISTINA 09.09.1975 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Partidul Naţional Liberal
33 CSÁSZÁR Károly Zsolt 20.10.1974 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Uniunea Democrată Maghiară din România
34 CSEKE Attila-Zoltan 09.06.1973 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Uniunea Democrată Maghiară din România
35 Carmen Daniela DAN 09.10.1970 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Partidul Social Democrat
36 Leon DĂNĂILĂ 01.07.1933 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Naţional Liberal
37 Ioan DENEŞ 13.04.1968 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Partidul Social Democrat
38 DERZSI Ákos 02.11.1962 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Uniunea Democrată Maghiară din România
39 Renică DIACONESCU 02.10.1957 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Partidul Social Democrat
40 Adrian-Nicolae DIACONU 26.11.1966 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul Social Democrat
41 Carmen DIMA 16.12.1967 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul Social Democrat
42 Silvia-Monica DINICĂ 14.07.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul "Uniunea Salvați România”
43 Nicoleta-Ramona DINU 31.08.1975 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul "Uniunea Salvați România”
44 George-Edward DIRCĂ 26.11.1980 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul "Uniunea Salvați România”
45 Eugen DOGARIU 21.04.1977 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul Social Democrat
46 Cristian-Sorin DUMITRESCU 24.04.1955 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Partidul Social Democrat
47 Iulian DUMITRESCU 12.05.1972 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul Naţional Liberal
48 Marius-Alexandru DUNCA 19.07.1980 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul Social Democrat
49 Nicu FĂLCOI 13.03.1967 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul "Uniunea Salvați România”
50 Doina-Elena FEDEROVICI 30.05.1974 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Partidul Social Democrat
51 FEJÉR László-Ődőn 11.11.1961 Circumscripţia electorală nr.15 Covasna Uniunea Democrată Maghiară din România
52 Cătălin-Daniel FENECHIU 20.11.1969 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul Naţional Liberal
53 Mihai-Viorel FIFOR 10.05.1970 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Partidul Social Democrat
54 Răducu-George FILIPESCU 13.03.1956 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Partidul Naţional Liberal
55 Ion GANEA 10.07.1951 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Independent
56 Cristian GHICA 07.07.1969 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul "Uniunea Salvați România”
57 Eugen GIOANCĂ 25.03.1958 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Social Democrat
58 Remus Mihai GOȚIU 06.12.1973 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Partidul "Uniunea Salvați România”
59 Alina-Ştefania GORGHIU 16.09.1978 Circumscripţia electorală nr.37 Timiş Partidul Naţional Liberal
60 Ion HADÂRCĂ 17.08.1949 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Alianta Liberalilor si Democratilor
61 Eleonora-Carmen HĂRĂU 04.11.1960 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Partidul Naţional Liberal
62 Vasile ILEA 23.12.1970 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Independent
63 Viorel ILIE 19.03.1965 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Alianta Liberalilor si Democratilor
64 Cătălin Lucian ILIESCU 25.06.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Mișcarea Populară
65 Gabi IONAȘCU 21.04.1957 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Partidul Mișcarea Populară
66 Virginel IORDACHE 22.04.1959 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Partidul Social Democrat
67 Scarlat IRIZA 03.09.1955 Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Independent
68 LÁSZLÓ Attila 20.09.1964 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Uniunea Democrată Maghiară din România
69 Gabriel-Beniamin LEȘ 23.12.1975 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Partidul Social Democrat
70 Dan LUNGU 15.09.1969 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul "Uniunea Salvați România”
71 Vasile-Cristian LUNGU 22.09.1979 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Partidul Mișcarea Populară
72 Victorel LUPU 27.08.1949 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Social Democrat
73 Dan MANOLIU 23.12.1962 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Partidul Social Democrat
74 Ovidiu-Cristian-Dan MARCIU 13.06.1953 Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu Partidul Social Democrat
75 Gheorghe MARIN 01.10.1952 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul Social Democrat
76 Nicolae MARIN 27.06.1973 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Independent
77 George-Nicolae MARUSSI 16.03.1969 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul "Uniunea Salvați România”
78 Constantin-Bogdan MATEI 26.10.1980 Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea Partidul Social Democrat
79 Liviu-Lucian MAZILU 23.11.1966 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Partidul Social Democrat
80 Teodor-Viorel MELEŞCANU 10.03.1941 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Alianta Liberalilor si Democratilor
81 Radu-Mihai MIHAIL 08.04.1969 Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României Partidul "Uniunea Salvați România”
82 Ștefan MIHU 12.05.1953 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul Social Democrat
83 Siminica MIREA 28.11.1971 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Independent
84 Nicolae MOGA 25.10.1952 Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Partidul Social Democrat
85 Ilie NIȚĂ 18.07.1956 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Alianta Liberalilor si Democratilor
86 Marius-Petre NICOARĂ 19.11.1958 Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Independent
87 Şerban NICOLAE 05.04.1968 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
88 NOVÁK Csaba-Zoltán 27.10.1975 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Uniunea Democrată Maghiară din România
89 Mario-Ovidiu OPREA 09.06.1965 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Naţional Liberal
90 Ştefan-Radu OPREA 14.06.1970 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Partidul Social Democrat
91 Ovidiu-Florin ORȚAN 21.05.1968 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Partidul Social Democrat
92 Doru-Adrian PĂNESCU 26.05.1956 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Social Democrat
93 Nicoleta PAULIUC 11.05.1971 Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Partidul Naţional Liberal
94 Roxana-Natalia PAȚURCĂ 06.10.1979 Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi Partidul Social Democrat
95 Marian PAVEL 09.03.1975 Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa Partidul Social Democrat
96 Alexandru PEREŞ 20.12.1952 Circumscripţia electorală nr.01 Alba Partidul Naţional Liberal
97 Eugen PÎRVULESCU 03.04.1973 Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman Partidul Naţional Liberal
98 Gheorghe POP 15.04.1959 Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj Partidul Social Democrat
99 Liviu-Marian POP 10.05.1974 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Partidul Social Democrat
100 Cornel POPA 31.01.1951 Circumscripţia electorală nr.05 Bihor Partidul Naţional Liberal
101 Ion POPA 04.09.1967 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Independent
102 Călin-Constantin-Anton POPESCU-TĂRICEANU 14.01.1952 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Alianta Liberalilor si Democratilor
103 Radu-Cosmin PREDA 18.06.1980 Circumscripţia electorală nr.17 Dolj Partidul Social Democrat
104 Florina-Raluca PRESADĂ 26.05.1978 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul "Uniunea Salvați România”
105 Cornel-Cristian RESMERIŢĂ 26.01.1980 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Partidul Social Democrat
106 Lucian ROMAȘCANU 19.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Partidul Social Democrat
107 Ion ROTARU 17.05.1953 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Partidul Social Democrat
108 Mihai RUSE 14.09.1952 Circumscripţia electorală nr.09 Brăila Alianta Liberalilor si Democratilor
109 Viorel SALAN 14.11.1958 Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara Partidul Social Democrat
110 Emanoil SAVIN 06.09.1958 Circumscripţia electorală nr.31 Prahova Independent
111 Liliana SBÎRNEA 03.05.1967 Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Partidul Social Democrat
112 Laura-Iuliana SCÂNTEI 01.07.1976 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Naţional Liberal
113 Ionuț SIBINESCU 14.05.1980 Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi Alianta Liberalilor si Democratilor
114 Doina SILISTRU 30.10.1958 Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui Partidul Social Democrat
115 Ioan SIMIONCA 21.07.1963 Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud Alianta Liberalilor si Democratilor
116 Miron-Alexandru SMARANDACHE 17.03.1960 Circumscripţia electorală nr.04 Bacău Partidul Social Democrat
117 Aurel-Horea SOPORAN 16.08.1967 Circumscripţia electorală nr.28 Mureş Partidul Social Democrat
118 Costel ŞOPTICĂ 18.02.1967 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Partidul Naţional Liberal
119 Ioan STAN 03.03.1956 Circumscripţia electorală nr.35 Suceava Partidul Social Democrat
120 Paul STĂNESCU 25.08.1957 Circumscripţia electorală nr.30 Olt Partidul Social Democrat
121 George-Cătălin STÂNGĂ 20.03.1982 Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi Partidul Naţional Liberal
122 Cristina-Mariana STOCHECI 01.07.1972 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul Social Democrat
123 Ioan-Iustin TALPOȘ 18.01.1976 Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Independent
124 TÁNCZOS Barna 25.05.1976 Circumscripţia electorală nr.21 Harghita Uniunea Democrată Maghiară din România
125 Eugen ŢAPU NAZARE 24.12.1962 Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ Partidul Naţional Liberal
126 Eugen-Orlando TEODOROVICI 12.08.1971 Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Partidul Social Democrat
127 Cătălin Dumitru TOMA 11.12.1977 Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea Partidul Naţional Liberal
128 Vasilică TOMA 04.02.1976 Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi Partidul Social Democrat
129 Lucian TRUFIN 01.06.1976 Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani Partidul Social Democrat
130 TUROS Lóránd 18.03.1977 Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare Uniunea Democrată Maghiară din România
131 Adrian ŢUŢUIANU 01.08.1965 Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Independent
132 Şerban-Constantin VALECA 23.06.1956 Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Partidul Social Democrat
133 Ion Marcel VELA 02.06.1963 Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin Partidul Naţional Liberal
134 Ioan VULPESCU 17.06.1976 Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti Partidul Social Democrat
135 Adrian WIENER 23.06.1973 Circumscripţia electorală nr.02 Arad Partidul "Uniunea Salvați România”
136 Daniel-Cătălin ZAMFIR 10.03.1967 Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Independent
Go to top