Circumscripţie
Colegiu
Localitate
Arteră
Mandate încheiate în sesiunea selectată
Fără poze
*Căutarea după adresă fără selectarea circumscripției electorale va returna rezultate din orice circumscripție electorală, deoarece există situații în care o localitate cu numele sau strada specificată mai sus să se regăsească în mai multe circumscripții electorale.
Legislatura:
Sesiunea:
Camera:
Nume
Prenume
Sex
Născuți în luna
Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita Nasaud Botosani Braila Brasov Bucuresti Ilfov Buzau Calarasi Caras Severin Cluj Constanta Covasna Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Harghita Hunedoara Ialomita Iasi Ilfov Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt Prahova Salaj Satu Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Valcea Vaslui Vrancea


TOŢI
PSD
PNL
USR
UDMR
ALDE
PMP
Indep.
NrNumeleData NașteriiCircumscripțieColegiuPartid
1 Vlad-Tudor ALEXANDRESCU 22/06/1965Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
2 Ecaterina ANDRONESCU 07/04/1948Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
3 István-Loránt ANTAL 19/10/1981Circumscripţia electorală nr.21 Harghita UDMR
4 Emilia ARCAN 13/02/1965Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ PSD
5 Viorel ARCAŞ 12/05/1958Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu PSD
6 Nicolae AVRAM 24/07/1963Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu PSD
7 Gheorghe BACIU 04/04/1949Circumscripţia electorală nr.15 Covasna PMP
8 Niculae BĂDĂLĂU 08/12/1960Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu PSD
9 Viorel-Riceard BADEA 21/06/1968Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României PNL
10 Dorin-Valeriu BĂDULESCU 15/06/1976Circumscripţia electorală nr.10 Buzău Indep.
11 Traian BĂSESCU 04/11/1951Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PMP
12 Adrian-Dragoș BENEA 18/12/1975Circumscripţia electorală nr.04 Bacău PSD
13 Florian-Dorel BODOG 06/09/1971Circumscripţia electorală nr.05 Bihor PSD
14 Emanuel-Gabriel BOTNARIU 12/02/1968Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov Indep.
15 Tit-Liviu BRĂILOIU 21/06/1964Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PSD
16 Valer-Daniel BREAZ 23/03/1975Circumscripţia electorală nr.01 Alba PSD
17 Romulus BULACU 14/04/1956Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea PNL
18 Ionel-Daniel BUTUNOI 02/01/1975Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi PSD
19 Constantin-Daniel CADARIU 16/12/1967Circumscripţia electorală nr.35 Suceava PNL
20 Iancu CARACOTA 31/03/1953Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa PNL
21 Florin CÂRCIUMARU 28/04/1956Circumscripţia electorală nr.20 Gorj PSD
22 Mircea-Vasile CAZAN 01/06/1962Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu PNL
23 Robert-Marius CAZANCIUC 26/11/1971Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
24 Vergil CHIȚAC 10/09/1962Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa Indep.
25 Ioan-Cristian CHIRTEŞ 09/02/1972Circumscripţia electorală nr.28 Mureş PNL
26 Ioan-Narcis CHISĂLIŢĂ 14/12/1973Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin PSD
27 Florin-Vasile CÎȚU 01/04/1972Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PNL
28 Allen COLIBAN 03/06/1979Circumscripţia electorală nr.08 Braşov USR
29 Titus CORLĂŢEAN 11/01/1968Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa PSD
30 Mihnea-Cosmin COSTOIU 02/03/1972Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
31 Severica-Rodica COVACIU 30/07/1962Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş PMP
32 Elena-Lavinia CRAIOVEANU 18/10/1974Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PSD
33 Gabriela CREŢU 16/01/1965Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui PSD
34 Ioan CRISTINA 09/09/1975Circumscripţia electorală nr.02 Arad PNL
35 CSÁSZÁR Károly Zsolt 20/10/1974Circumscripţia electorală nr.28 Mureş UDMR
36 CSEKE Attila-Zoltan 09/06/1973Circumscripţia electorală nr.05 Bihor UDMR
37 Carmen Daniela DAN 09/10/1970Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman PSD
38 Leon DĂNĂILĂ 01/07/1933Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PNL
39 Ioan DENEŞ 13/04/1968Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud PSD
40 DERZSI Ákos 02/11/1962Circumscripţia electorală nr.05 Bihor UDMR
41 Renică DIACONESCU 02/10/1957Circumscripţia electorală nr.30 Olt PSD
42 Adrian-Nicolae DIACONU 26/11/1966Circumscripţia electorală nr.37 Timiş PSD
43 Silvia-Monica DINICĂ 14/07/1976Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
44 Nicoleta-Ramona DINU 31/08/1975Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa USR
45 George-Edward DIRCĂ 26/11/1980Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi USR
46 Eugen DOGARIU 21/04/1977Circumscripţia electorală nr.37 Timiş PSD
47 Cristian-Sorin DUMITRESCU 24/04/1955Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea PSD
48 Iulian DUMITRESCU 12/05/1972Circumscripţia electorală nr.31 Prahova PNL
49 Marius-Alexandru DUNCA 19/07/1980Circumscripţia electorală nr.08 Braşov PSD
50 Nicu FĂLCOI 13/03/1967Circumscripţia electorală nr.37 Timiş USR
51 Doina-Elena FEDEROVICI 30/05/1974Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani PSD
52 FEJÉR László-Ődőn 11/11/1961Circumscripţia electorală nr.15 Covasna UDMR
53 Cătălin-Daniel FENECHIU 20/11/1969Circumscripţia electorală nr.04 Bacău PNL
54 Mihai-Viorel FIFOR 10/05/1970Circumscripţia electorală nr.02 Arad PSD
55 Răducu-George FILIPESCU 13/03/1956Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi PNL
56 Ion GANEA 10/07/1951Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea Indep.
57 Cristian GHICA 07/07/1969Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
58 Remus Mihai GOȚIU 06/12/1973Circumscripţia electorală nr.13 Cluj USR
59 Alina-Ştefania GORGHIU 16/09/1978Circumscripţia electorală nr.37 Timiş PNL
60 Ion HADÂRCĂ 17/08/1949Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui ALDE
61 Eleonora-Carmen HĂRĂU 04/11/1960Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara PNL
62 Vasile ILEA 23/12/1970Circumscripţia electorală nr.13 Cluj PSD
63 Viorel ILIE 19/03/1965Circumscripţia electorală nr.04 Bacău ALDE
64 Gabi IONAȘCU 21/04/1957Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa PMP
65 Virginel IORDACHE 22/04/1959Circumscripţia electorală nr.35 Suceava PSD
66 Scarlat IRIZA 03/09/1955Circumscripţia electorală nr.20 Gorj Indep.
67 LÁSZLÓ Attila 20/09/1964Circumscripţia electorală nr.13 Cluj UDMR
68 Gabriel-Beniamin LEȘ 23/12/1975Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare PSD
69 Dan LUNGU 15/09/1969Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi USR
70 Vasile-Cristian LUNGU 22/09/1979Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj PMP
71 Victorel LUPU 27/08/1949Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PSD
72 Iulian-Claudiu MANDA 20/12/1975Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PSD
73 Dan MANOLIU 23/12/1962Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ PSD
74 Ovidiu-Cristian-Dan MARCIU 13/06/1953Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu PSD
75 Gheorghe MARIN 01/10/1952Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PSD
76 Nicolae MARIN 27/06/1973Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi PSD
77 George-Nicolae MARUSSI 16/03/1969Circumscripţia electorală nr.31 Prahova USR
78 Constantin-Bogdan MATEI 26/10/1980Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea PSD
79 Liviu-Lucian MAZILU 23/11/1966Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi PSD
80 Teodor-Viorel MELEŞCANU 10/03/1941Circumscripţia electorală nr.31 Prahova ALDE
81 Radu-Mihai MIHAIL 08/04/1969Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României USR
82 Ștefan MIHU 12/05/1953Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PSD
83 Siminica MIREA 28/11/1971Circumscripţia electorală nr.30 Olt Indep.
84 Nicolae MOGA 25/10/1952Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PSD
85 Ilie NIȚĂ 18/07/1956Circumscripţia electorală nr.35 Suceava ALDE
86 Marius-Petre NICOARĂ 19/11/1958Circumscripţia electorală nr.13 Cluj Indep.
87 Şerban NICOLAE 05/04/1968Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
88 NOVÁK Csaba-Zoltán 27/10/1975Circumscripţia electorală nr.28 Mureş UDMR
89 Mario-Ovidiu OPREA 09/06/1965Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PNL
90 Ştefan-Radu OPREA 14/06/1970Circumscripţia electorală nr.31 Prahova PSD
91 Ovidiu-Florin ORȚAN 21/05/1968Circumscripţia electorală nr.08 Braşov PSD
92 Doru-Adrian PĂNESCU 26/05/1956Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PSD
93 Nicoleta PAULIUC 11/05/1971Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov PNL
94 Roxana-Natalia PAȚURCĂ 06/10/1979Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi PSD
95 Marian PAVEL 09/03/1975Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa PSD
96 Alexandru PEREŞ 20/12/1952Circumscripţia electorală nr.01 Alba PNL
97 Eugen PÎRVULESCU 03/04/1973Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman PNL
98 Gheorghe POP 15/04/1959Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj PSD
99 Liviu-Marian POP 10/05/1974Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş PSD
100 Cornel POPA 31/01/1951Circumscripţia electorală nr.05 Bihor PNL
101 Ion POPA 04/09/1967Circumscripţia electorală nr.03 Argeş Indep.
102 Călin-Constantin-Anton POPESCU-TĂRICEANU 14/01/1952Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti ALDE
103 Radu-Cosmin PREDA 18/06/1980Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PSD
104 Florina-Raluca PRESADĂ 26/05/1978Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
105 Cornel-Cristian RESMERIŢĂ 26/01/1980Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara PSD
106 Lucian ROMAȘCANU 19/05/1967Circumscripţia electorală nr.10 Buzău PSD
107 Ion ROTARU 17/05/1953Circumscripţia electorală nr.09 Brăila PSD
108 Mihai RUSE 14/09/1952Circumscripţia electorală nr.09 Brăila ALDE
109 Viorel SALAN 14/11/1958Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara PSD
110 Emanoil SAVIN 06/09/1958Circumscripţia electorală nr.31 Prahova PSD
111 Liliana SBÎRNEA 03/05/1967Circumscripţia electorală nr.10 Buzău PSD
112 Laura-Iuliana SCÂNTEI 01/07/1976Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PNL
113 Ionuț SIBINESCU 14/05/1980Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi ALDE
114 Doina SILISTRU 30/10/1958Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui PSD
115 Ioan SIMIONCA 21/07/1963Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud ALDE
116 Miron-Alexandru SMARANDACHE 17/03/1960Circumscripţia electorală nr.04 Bacău PSD
117 Aurel-Horea SOPORAN 16/08/1967Circumscripţia electorală nr.28 Mureş PSD
118 Costel ŞOPTICĂ 18/02/1967Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani PNL
119 Ioan STAN 03/03/1956Circumscripţia electorală nr.35 Suceava PSD
120 Paul STĂNESCU 25/08/1957Circumscripţia electorală nr.30 Olt PSD
121 George-Cătălin STÂNGĂ 20/03/1982Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi PNL
122 Cristina-Mariana STOCHECI 01/07/1972Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PSD
123 Ioan-Iustin TALPOȘ 18/01/1976Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş Indep.
124 TÁNCZOS Barna 25/05/1976Circumscripţia electorală nr.21 Harghita UDMR
125 Eugen ŢAPU NAZARE 24/12/1962Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ PNL
126 Eugen-Orlando TEODOROVICI 12/08/1971Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea PSD
127 Cătălin Dumitru TOMA 11/12/1977Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea PNL
128 Vasilică TOMA 04/02/1976Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PSD
129 Lucian TRUFIN 01/06/1976Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani PSD
130 TUROS Lóránd 18/03/1977Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare UDMR
131 Adrian ŢUŢUIANU 01/08/1965Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa Indep.
132 Şerban-Constantin VALECA 23/06/1956Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PSD
133 Ion Marcel VELA 02/06/1963Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin PNL
134 Ioan VULPESCU 17/06/1976Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
135 Adrian WIENER 23/06/1973Circumscripţia electorală nr.02 Arad USR
136 Daniel-Cătălin ZAMFIR 10/03/1967Circumscripţia electorală nr.08 Braşov Indep.
Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top