Data naşterii: 08.08.1956
Locul naşterii: Sighisoara, jud. Mures
  Miron-Tudor MITREA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru Regulament - Vicepreşedinte, de la data de 1.9.2010
Comisia pentru afaceri europene - Membru, de la data de 23.3.2011







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor13 Dec 200414 Dec 2008
Camera Deputaţilor13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Camera Deputaţilor19 Dec 201202 Feb 2015


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 14.9.2010





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top