Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ionuţ-Elie ZISU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.03 Argeş,colegiul 4
în data de 09.12.2012, validat în data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 08.02.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 18.03.2014 până la data de 03.02.2015
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 17.02.2015
Comisia pentru mediu Preşedinte, de la data de 04.02.2015 până la data de 08.02.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 08.02.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Secretar, de la data de 13.02.2013 până la data de 08.02.2016
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top