Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Şerban NICOLAE

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Preşedinte, de la data de 23.09.2019
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 05.01.2017
Comisii comune:
Comisia parlamentară specială pentru controlul activităţii Serviciului de Informaţii Externe Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Cambodgiei Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Qatar Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru constituţionalitate Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Preşedinte, de la data de 05.01.2017 până la data de 14.05.2017
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 15.05.2017 până la data de 22.09.2019
Istoric Comisii comune:
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 03.10.2017
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Preşedinte, de la data de 04.10.2017 până la data de 07.02.2018
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top