Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ștefan MIHU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Vicepreşedinte, de la data de 17.09.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 19.12.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Membru, de la data de 04.07.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Danemarca Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bahrein Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 13.03.2017
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 27.03.2017
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 28.03.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 13.03.2017 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Secretar, de la data de 01.02.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 18.12.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top