Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Gheorghiță MÎNDRUŢĂ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.35 Suceava
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru românii de pretutindeni Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Liban Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top