Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Sorin-Ioan BUMB

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.01 Alba
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 17.02.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Vicepreşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.08.2021
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top