Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Florin-Vasile CÎȚU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 01.02.2018
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 24.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 26.12.2016
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 27.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Preşedinte, de la data de 01.02.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 23.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top