Data naşterii: 14.06.1953
Locul naşterii: Constanţa, Constanţa
  Puiu HAŞOTTI
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 20.12.2012




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Kuwait
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria
- Membru, de la data de 13.2.2013



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016





Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE) - Membru, de la data de 7.2.2013 până la data de 19.12.2016


Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top