Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cristinel-Gabriel BEREA

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 22.12.2020
Comisia pentru știință, inovare și tehnologie Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Peru Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 31.01.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top