Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Eugen DOGARIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică Secretar, de la data de 01.09.2017
Comisia pentru mediu Membru, de la data de 11.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Membru, de la data de 05.01.2017 până la data de 03.09.2017
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top