Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Cristian-Augustin NICULESCU-ŢÂGÂRLAŞ

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Preşedinte, de la data de 08.06.2022
Comisia pentru constituţionalitate Secretar, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisii de anchetă:
Comisia de anchetă privind investigarea cazurilor de abuzuri sexuale sau a oricăror abuzuri fizice împotriva minorilor din serviciile de tip rezidențial aflate în subordinea Direcțiilor Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului (DGASPC) Membru, de la data de 02.03.2022
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cipru Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Irak Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Iran Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Kazahstan Preşedinte, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bolivariană Venezuela Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru Supleant, de la data de 17.2.2021
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 07.06.2022
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Comisii anchetă:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top