Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Anca Dana DRAGU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România
Biroul permanent:
Biroul Permanent Preşedinte, de la data de 21.12.2020
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.02.2021
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 23.12.2020
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top