Data naşterii: 08.07.1960
  Gheorghe FLUTUR
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat11 Dec 200012 Dec 2004
Senat13 Dec 200423 Jun 2008
Senat19 Dec 201201 Jul 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii - Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 27.6.2016




Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Peru - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 1.7.2016
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Ecuador - Preşedinte, de la data de 13.2.2013 până la data de 1.7.2016
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Austria - Membru, de la data de 13.2.2013 până la data de 1.7.2016
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Uruguay - Preşedinte, de la data de 13.2.2013 până la data de 1.7.2016

Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top