Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Toma-Florin PETCU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu
în data de 06.12.2020, validat în data de 21.12.2020
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Preşedinte, de la data de 22.12.2020
Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă pentru stabilirea cauzelor creşterii substanţiale a preţurilor gazelor naturale şi energiei electrice Membru, de la data de 09.09.2021
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 11.5.2021
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 11.5.2021
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2020 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 22.12.2020 până la data de 21.02.2021
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top