Locul naşterii: Urecheşti-Vrancea
  Angel TÎLVĂR
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 Vrancea,
în data de - validat la data de -

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Camera Deputaţilor15 Dec 200818 Dec 2012
Camera Deputaţilor19 Dec 201219 Dec 2016
Camera Deputaţilor20 Dec 2016 







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top