Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Daniel-Cătălin ZAMFIR

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Preşedinte, de la data de 17.09.2018
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Membru, de la data de 01.03.2017
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru activitatea Autorităţii Naţionale de Reglementare în Domeniul Energiei. Vicepreşedinte, de la data de 27.09.2017
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea eventualelor nereguli și fraude semnalate în spațiul public cu ocazia derulării procesului electoral la alegerile din 26 mai 2019 Secretar, de la data de 26.06.2019
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Maroc Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Grupul parlamentar al partidului Alianța Liberalilor și Democraților Lider, de la data de 26.06.2018 până la data de 01.09.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 10.09.2018
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top