Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion HADÂRCĂ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Senatori neafiliați ( )
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 25.09.2019
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării Membru, de la data de 22.12.2016
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză Secretar, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Azerbaidjan Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 24.09.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top