Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Listă Legislație

Rezultate Cautare

Nr.NumarTitluStadiu
1 L649/2007
Propunere legislativă pentru înfiinţarea comunei Toboliu, prin reorganizarea comunei Girişu de Criş, judeţul Bihor
Inițiatori:
Fekete-Szabó András-Levente - senator UDMR; Pete Ştefan - senator UDMR; Boeriu Valeriu-Victor - deputat PNL; Lakatos Petru - deputat UDMR; Popa Cornel - deputat PNL
A devenit Legea nr.375/28.12.2007 publicatã în M.O. nr.11/07.01.2008
Print

L649/2007

Propunere legislativă pentru înfiinţarea comunei Toboliu, prin reorganizarea comunei Girişu de Criş, judeţul Bihor

Număr de înregistrare Senat: L649/2007
Număr de înregistrare Camera Deputaților: PLX397/2007
Adresa: -
Prima cameră: Camera Deputaților
Tip inițiativă: Propunere legislativă
Inițiatori: Fekete-Szabó András-Levente - senator UDMR; Pete Ştefan - senator UDMR; Boeriu Valeriu-Victor - deputat PNL; Lakatos Petru - deputat UDMR; Popa Cornel - deputat PNL
   
Avizul Consiliului Legislativ: 561/03.05.2007
Procedura de urgență: Nu
Stadiu: A devenit Legea nr.375/28.12.2007 publicatã în M.O. nr.11/07.01.2008
Caracterul legii: Organică
Termen adoptare:
Opiniile persoanelor interesate asupra propunerilor legislative aflate în consultare publică: Opinii trimise

Derularea procedurii legislative

Data Acțiunea


- adresa de înaintare a iniţiativei legislative pentru dezbatere
- adresa de desesizare a Camerei care nu are competenţă de primă Cameră sesizată
- forma iniţiatorului
- expunerea de motive la iniţiativa legislativă
- adresa pentru aviz la Consiliul legislativ, Guvern, Consiliul economic şi social,…
- avizul Consiliului Legislativ
- avizul comisiei
- raportul comisiei sesizate în fond
- forma adoptată de Senat
- adresa prin care se comunică respingerea iniţiativei legislative
- forma trimisă la promulgare
- decretul de promulgare
- forma promulgată

Go to top