Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Doru-Petrişor COLIU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Mișcarea Populară Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Mişcarea Populară
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Argentina Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Grecia Secretar, de la data de 28.3.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Chile Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru Supleant, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top