Senatul României
Limba:
RO EN


 
Locul naşterii: com. Cîrţa, jud. Harghita
  Hunor KELEMEN
 
Parlamentar ales in în data de - validat la data de -

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Uniunea Interparlamentară (UIP)
- Membru, de la data de 1.3.2017

 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Armenia
- Secretar, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia
- Membru, de la data de 4.7.2018
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Portugalia
- Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia
- Membru, de la data de 26.4.2017



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor11 dec. 200012 dec. 2004
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Camera Deputaţilor15 dec. 200818 dec. 2012
Camera Deputaţilor19 dec. 201219 dec. 2016
Camera Deputaţilor20 dec. 2016 







Go to top