Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Árpád-Francisc MÁRTON

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Secretar, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Vicepreşedinte, de la data de 04.10.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Camera Deputatilor) Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 9.6.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 16.10.1992 21.11.1996
Camera Deputaţilor 22.11.1996 10.12.2000
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 03.10.2017
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top