Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Gergely OLOSZ

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.15 Covasna,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 13.5.2013
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 13.05.2013
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Vicepreşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 13.05.2013
Comisia de validare Membru, de la data de 19.12.2012 până la data de 13.05.2013
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top