Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Iulius Marian FIRCZAK

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Uniunea Culturală a Rutenilor din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri şi a Războiului pentru Întregirea Neamului. Membru, de la data de 28.06.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Membru, de la data de 04.07.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top