Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marius-Gheorghe SURGENT

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar ALDE (Alianţa liberalilor şi democraţilor)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia parlamentară specială pentru controlul activităţii Serviciului de Informaţii Externe Secretar, de la data de 01.03.2017
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Secretar, de la data de 04.10.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Democratică Congo Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 03.10.2017
Istoric Comisii speciale:
Go to top