Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Alexandru ROTARU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 28.3.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 28.3.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 28.3.2018
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 9.2.2018
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Columbia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 28.03.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 28.03.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 28.03.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top