Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Florin-Claudiu ROMAN

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri şi a Războiului pentru Întregirea Neamului. Vicepreşedinte, de la data de 28.06.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Sultanatul Oman Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Camera Deputatilor) Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top