Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Radu-Adrian PAU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar PRO Europa
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Letonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 06.11.2017
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Vicepreşedinte, de la data de 07.11.2017 până la data de 26.02.2019
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi Membru, de la data de 04.07.2018 până la data de 17.04.2019
Go to top