Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Natalia-Elena INTOTERO

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Italia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Membru, de la data de 14.11.2018
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 14.11.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top