Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Cristian GHINEA

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvaţi România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 14.06.2019
Parlamentul European 01.07.2019 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 11.10.2017 până la data de 17.12.2018
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 14.06.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia si Hertegovina Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 14.06.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 14.06.2019
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 14.06.2019
Go to top