Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dorel-Gheorghe CĂPRAR

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia parlamentară specială pentru controlul activităţii Serviciului de Informaţii Externe Membru, de la data de 28.06.2017
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.05.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Membru, de la data de 18.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Camera Deputatilor) Membru, de la data de 14.11.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia Secretar, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Serbia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top