Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Petru MOVILĂ

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Mișcarea Populară Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Mişcarea Populară (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea eventualelor nereguli și fraude semnalate în spațiul public cu ocazia derulării procesului electoral la alegerile din 26 mai 2019 Membru, de la data de 26.06.2019
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cuba Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Polonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a OSCE (APOSCE) Membru, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top