Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator István-János ANTAL

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Secretar, de la data de 17.05.2017
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigarea eventualelor nereguli și fraude semnalate în spațiul public cu ocazia derulării procesului electoral la alegerile din 26 mai 2019 Membru, de la data de 26.06.2019
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kârghâză Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Siria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudita Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top