Circumscripţie
Colegiu
Localitate
Arteră
Mandate încheiate în sesiunea selectată
Fără poze
*Căutarea după adresă fără selectarea circumscripției electorale va returna rezultate din orice circumscripție electorală, deoarece există situații în care o localitate cu numele sau strada specificată mai sus să se regăsească în mai multe circumscripții electorale.
Legislatura:
Sesiunea:
Camera:
Nume
Prenume
Sex
Născuți în luna
Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita Nasaud Botosani Braila Brasov Bucuresti Ilfov Buzau Calarasi Caras Severin Cluj Constanta Covasna Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Harghita Hunedoara Ialomita Iasi Ilfov Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt Prahova Salaj Satu Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Valcea Vaslui Vrancea


TOŢI
PSD
PNL
USR
UDMR
ALDE
PMP
NrNumeleData NașteriiCircumscripțieColegiuPartid
1 Vlad-Tudor ALEXANDRESCU 22/06/1965Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
2 Ecaterina ANDRONESCU 07/04/1948Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
3 Emilia ARCAN 13/02/1965Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ PSD
4 Viorel ARCAŞ 12/05/1958Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu PSD
5 Nicolae AVRAM 24/07/1963Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu PSD
6 Gheorghe BACIU 04/04/1949Circumscripţia electorală nr.15 Covasna PMP
7 Niculae BĂDĂLĂU 08/12/1960Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu PSD
8 Viorel-Riceard BADEA 21/06/1968Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României PNL
9 Dorin-Valeriu BĂDULESCU 15/06/1976Circumscripţia electorală nr.10 Buzău PMP
10 Traian BĂSESCU 04/11/1951Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PMP
11 Adrian-Dragoș BENEA 18/12/1975Circumscripţia electorală nr.04 Bacău PSD
12 Florian-Dorel BODOG 06/09/1971Circumscripţia electorală nr.05 Bihor PSD
13 Emanuel-Gabriel BOTNARIU 12/02/1968Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov PSD
14 Tit-Liviu BRĂILOIU 21/06/1964Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PSD
15 Valer-Daniel BREAZ 23/03/1975Circumscripţia electorală nr.01 Alba PSD
16 Romulus BULACU 14/04/1956Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea PNL
17 Ionel-Daniel BUTUNOI 02/01/1975Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi PSD
18 Constantin-Daniel CADARIU 16/12/1967Circumscripţia electorală nr.35 Suceava PNL
19 Iancu CARACOTA 31/03/1953Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa PNL
20 Florin CÂRCIUMARU 28/04/1956Circumscripţia electorală nr.20 Gorj PSD
21 Mircea-Vasile CAZAN 01/06/1962Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu PNL
22 Robert-Marius CAZANCIUC 26/11/1971Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
23 Vergil CHIȚAC 10/09/1962Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PNL
24 Ioan-Cristian CHIRTEŞ 09/02/1972Circumscripţia electorală nr.28 Mureş PNL
25 Ioan-Narcis CHISĂLIŢĂ 14/12/1973Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin PSD
26 Florin-Vasile CÎȚU 01/04/1972Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PNL
27 Allen COLIBAN 03/06/1979Circumscripţia electorală nr.08 Braşov USR
28 Titus CORLĂŢEAN 11/01/1968Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa PSD
29 Mihnea-Cosmin COSTOIU 02/03/1972Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
30 Severica-Rodica COVACIU 30/07/1962Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş PMP
31 Elena-Lavinia CRAIOVEANU 18/10/1974Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PSD
32 Gabriela CREŢU 16/01/1965Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui PSD
33 Ioan CRISTINA 09/09/1975Circumscripţia electorală nr.02 Arad PNL
34 CSÁSZÁR Károly Zsolt 20/10/1974Circumscripţia electorală nr.28 Mureş UDMR
35 CSEKE Attila-Zoltan 09/06/1973Circumscripţia electorală nr.05 Bihor UDMR
36 Carmen Daniela DAN 09/10/1970Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman PSD
37 Leon DĂNĂILĂ 01/07/1933Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PNL
38 Ioan DENEŞ 13/04/1968Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud PSD
39 DERZSI Ákos 02/11/1962Circumscripţia electorală nr.05 Bihor UDMR
40 Renică DIACONESCU 02/10/1957Circumscripţia electorală nr.30 Olt PSD
41 Adrian-Nicolae DIACONU 26/11/1966Circumscripţia electorală nr.37 Timiş PSD
42 Silvia-Monica DINICĂ 14/07/1976Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
43 Nicoleta-Ramona DINU 31/08/1975Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa USR
44 George-Edward DIRCĂ 26/11/1980Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi USR
45 Eugen DOGARIU 21/04/1977Circumscripţia electorală nr.37 Timiş PSD
46 Cristian-Sorin DUMITRESCU 24/04/1955Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea PSD
47 Iulian DUMITRESCU 12/05/1972Circumscripţia electorală nr.31 Prahova PNL
48 Marius-Alexandru DUNCA 19/07/1980Circumscripţia electorală nr.08 Braşov PSD
49 Nicu FĂLCOI 13/03/1967Circumscripţia electorală nr.37 Timiş USR
50 Doina-Elena FEDEROVICI 30/05/1974Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani PSD
51 FEJÉR László-Ődőn 11/11/1961Circumscripţia electorală nr.15 Covasna UDMR
52 Cătălin-Daniel FENECHIU 20/11/1969Circumscripţia electorală nr.04 Bacău PNL
53 Mihai-Viorel FIFOR 10/05/1970Circumscripţia electorală nr.02 Arad PSD
54 Răducu-George FILIPESCU 13/03/1956Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi PNL
55 Ion GANEA 10/07/1951Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea PMP
56 Cristian GHICA 07/07/1969Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
57 Remus Mihai GOȚIU 06/12/1973Circumscripţia electorală nr.13 Cluj USR
58 Alina-Ştefania GORGHIU 16/09/1978Circumscripţia electorală nr.37 Timiş PNL
59 Ion HADÂRCĂ 17/08/1949Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui ALDE
60 Eleonora-Carmen HĂRĂU 04/11/1960Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara PNL
61 Vasile ILEA 23/12/1970Circumscripţia electorală nr.13 Cluj PSD
62 Viorel ILIE 19/03/1965Circumscripţia electorală nr.04 Bacău ALDE
63 Gabi IONAȘCU 21/04/1957Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa PMP
64 Virginel IORDACHE 22/04/1959Circumscripţia electorală nr.35 Suceava PSD
65 Scarlat IRIZA 03/09/1955Circumscripţia electorală nr.20 Gorj ALDE
66 LÁSZLÓ Attila 20/09/1964Circumscripţia electorală nr.13 Cluj UDMR
67 Gabriel-Beniamin LEȘ 23/12/1975Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare PSD
68 Dan LUNGU 15/09/1969Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi USR
69 Vasile-Cristian LUNGU 22/09/1979Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj PMP
70 Victorel LUPU 27/08/1949Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PSD
71 Iulian-Claudiu MANDA 20/12/1975Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PSD
72 Dan MANOLIU 23/12/1962Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ PSD
73 Ovidiu-Cristian-Dan MARCIU 13/06/1953Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu PSD
74 Gheorghe MARIN 01/10/1952Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PSD
75 Nicolae MARIN 27/06/1973Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi PSD
76 George-Nicolae MARUSSI 16/03/1969Circumscripţia electorală nr.31 Prahova USR
77 Constantin-Bogdan MATEI 26/10/1980Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea PSD
78 Liviu-Lucian MAZILU 23/11/1966Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi PSD
79 Teodor-Viorel MELEŞCANU 10/03/1941Circumscripţia electorală nr.31 Prahova ALDE
80 Radu-Mihai MIHAIL 08/04/1969Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României USR
81 Ștefan MIHU 12/05/1953Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PSD
82 Siminica MIREA 28/11/1971Circumscripţia electorală nr.30 Olt PNL
83 Nicolae MOGA 25/10/1952Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa PSD
84 Ilie NIȚĂ 18/07/1956Circumscripţia electorală nr.35 Suceava ALDE
85 Marius-Petre NICOARĂ 19/11/1958Circumscripţia electorală nr.13 Cluj PNL
86 Şerban NICOLAE 05/04/1968Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
87 NOVÁK Csaba-Zoltán 27/10/1975Circumscripţia electorală nr.28 Mureş UDMR
88 Mario-Ovidiu OPREA 09/06/1965Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PNL
89 Ştefan-Radu OPREA 14/06/1970Circumscripţia electorală nr.31 Prahova PSD
90 Ovidiu-Florin ORȚAN 21/05/1968Circumscripţia electorală nr.08 Braşov PSD
91 Doru-Adrian PĂNESCU 26/05/1956Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PSD
92 Nicoleta PAULIUC 11/05/1971Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov PNL
93 Roxana-Natalia PAȚURCĂ 06/10/1979Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi PSD
94 Marian PAVEL 09/03/1975Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa PSD
95 Alexandru PEREŞ 20/12/1952Circumscripţia electorală nr.01 Alba PNL
96 Eugen PÎRVULESCU 03/04/1973Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman PNL
97 Gheorghe POP 15/04/1959Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj PSD
98 Liviu-Marian POP 10/05/1974Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş PSD
99 Cornel POPA 31/01/1951Circumscripţia electorală nr.05 Bihor PNL
100 Ion POPA 04/09/1967Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PNL
101 Călin-Constantin-Anton POPESCU-TĂRICEANU 14/01/1952Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti ALDE
102 Radu-Cosmin PREDA 18/06/1980Circumscripţia electorală nr.17 Dolj PSD
103 Florina-Raluca PRESADĂ 26/05/1978Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti USR
104 Cornel-Cristian RESMERIŢĂ 26/01/1980Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara PSD
105 Lucian ROMAȘCANU 19/05/1967Circumscripţia electorală nr.10 Buzău PSD
106 Ion ROTARU 17/05/1953Circumscripţia electorală nr.09 Brăila PSD
107 Mihai RUSE 14/09/1952Circumscripţia electorală nr.09 Brăila ALDE
108 Viorel SALAN 14/11/1958Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara PSD
109 Emanoil SAVIN 06/09/1958Circumscripţia electorală nr.31 Prahova PSD
110 Liliana SBÎRNEA 03/05/1967Circumscripţia electorală nr.10 Buzău PSD
111 Laura-Iuliana SCÂNTEI 01/07/1976Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PNL
112 Ionuț SIBINESCU 14/05/1980Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi ALDE
113 Doina SILISTRU 30/10/1958Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui PSD
114 Ioan SIMIONCA 21/07/1963Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud ALDE
115 Miron-Alexandru SMARANDACHE 17/03/1960Circumscripţia electorală nr.04 Bacău PSD
116 Aurel-Horea SOPORAN 16/08/1967Circumscripţia electorală nr.28 Mureş PSD
117 Costel ŞOPTICĂ 18/02/1967Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani PNL
118 Ioan STAN 03/03/1956Circumscripţia electorală nr.35 Suceava PSD
119 Paul STĂNESCU 25/08/1957Circumscripţia electorală nr.30 Olt PSD
120 George-Cătălin STÂNGĂ 20/03/1982Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi PNL
121 Cristina-Mariana STOCHECI 01/07/1972Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PSD
122 Ioan-Iustin TALPOȘ 18/01/1976Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş PMP
123 TÁNCZOS Barna 25/05/1976Circumscripţia electorală nr.21 Harghita UDMR
124 Eugen ŢAPU NAZARE 24/12/1962Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ PNL
125 Eugen-Orlando TEODOROVICI 12/08/1971Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea PSD
126 Cătălin Dumitru TOMA 11/12/1977Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea PNL
127 Vasilică TOMA 04/02/1976Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi PSD
128 Lucian TRUFIN 01/06/1976Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani PSD
129 TUROS Lóránd 18/03/1977Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare UDMR
130 Adrian ŢUŢUIANU 01/08/1965Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa PSD
131 Şerban-Constantin VALECA 23/06/1956Circumscripţia electorală nr.03 Argeş PSD
132 Ion Marcel VELA 02/06/1963Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin PNL
133 VERESTÓY Attila 01/03/1954Circumscripţia electorală nr.21 Harghita UDMR
134 Ioan VULPESCU 17/06/1976Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti PSD
135 Adrian WIENER 23/06/1973Circumscripţia electorală nr.02 Arad USR
136 Daniel-Cătălin ZAMFIR 10/03/1967Circumscripţia electorală nr.08 Braşov PNL
Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top